Güvenlik Filmleri


ANA MALZEME

Amerika SanDiego'da Bekaert tarafından SOLARGARD ve ARMORCOAT cam filmleri Melinex Grade (0) en berrak, en güçlü ve en sert nitelikli PET film olarak kabul edilen POLY-ETHYLENE TEREPHTHALATE (PET) bazlı çift taraflı üretilen ve kullanılabilen tek katlı filmlerdir. Bu özelliklerde benzer hiçbir ürün mevcut değildir.
 

ÖNEMLİ UYARI : GÜVENLİK CAM FİLMİ SATIN ALMADAN EVVEL MARKANIN VE ÜRETİCİSİNİN STANDARTLARA AİT SERTİFİKASYONLARINI VE GARANTİ BELGESİNİ İSTEYİNİZ.

SORUN

Evinizdeki pencereler, kapılar, veranda kapıları, limonluklar, seralar, aynalar, gardrop kapıları, üstü cam kaplı masalar ve rasgele mobilyalar gibi tüm korumasız camla kaplı eşyalar yalnızca bekleyişte olan potansiyel kazalardır. Solargard, ölüme yol açabilecek uçuşan cam kırıklarından korur. Cam kırılsa bile dağılmasını önleyerek tek parça halinde tutar.
 

Solargard Armorcoat cam filmleri molotof kokteylleri, el bombaları, tuğlalar, kiremitlerle yapılan fiziksel saldırılara ve sopa darbelerine karşı mükemmel olarak dayanıklıdır. Solargard Armorcoat, insanlara, yanmakta olan bir binadan çıkıp hayatlarını kurtarabilmeleri için maksimum zamanı vermektedir. Camların kırılmasını önler ve içeride 20 dakika veya daha fazla temiz hava kalmasını sağlar.

ÇÖZÜM
  • Artık siz ve aileniz camın potansiyel tehlikesinden korunabileceksiniz. Sonuç etkin, kolay ve ucuzdur.
  • Armorcoat emniyet filminin herhangi bir cam yüzeyine uygulanması bu camın darbeye dayanıklılığını çarpıcı bir biçimde geliştirir.
  • Belirlenmiş bir saldırının camı kırması durumunda bile emniyet filmi her tehlikeli cam parçasını yerinde tutacaktır.
  • Camlarınızın kırılması o kadar zaman alacak ki, hırsızların çoğu basitçe vazgeçmek zorunda kalacaktır.
  • Armorcoat emniyet filmi aynı zamanda güneşin ultraviyole ışınlarını da kesecek, böylece nazik mobilyalarınız ve dekorasyonlarınız solmaktan korunacaklardır.
UYGULAMA
  • Armorcoat emniyet filmi etkin, ucuz ve kolay uygulamalıdır. Levha veya rulolar halinde yüksek performanslı güvenlik filmi olarak mevcuttur, cama bağlanma sağlayan özel bir karakteristiğe sahiptir. - Yapıştırıcı sadece su uygulanarak faaliyete geçirilmekte ve film, uygulamadan 14-28 gün sonra tam performansına ulaşmaktadır.
  • Film normal bir cam gibi şeffaftır ve bakımı kolaydır, sabunlu su ile basit bir şekilde temizleyebilirsiniz.
  • Armorcoat, minimum bir sıkıntı vererek, filmi sizin için profesyonelce uygulayabilecek deneyimli bir Türkiye temsilciliğine sahiptir.
  • Armorcoat emniyet filminin hangisini seçerseniz seçin, size etkin bir koruma ve ruh huzuru sağlayacaktır.
SOLARGARD ARMORCOAT;

Armorcoat, yüksek spesifikasyonlu emniyet ve güvenlik filmi imalatçısı olarak kurulmuş uluslararası bir kuruluştur. Şirket 1970'in ilk yıllarında faaliyete başlamış ve esas olarak tüm dünyadaki hasarlanması mümkün binaları -ve önemli insanları- koruyarak anti-terorizm alanında uzmanlaşmıştır.

 

Terorizm, sivil kargaşa ve vahşi cürüme karşı kazandığı başarıyı takiben şirket giderek dikkatini insanların evlerine yöneltmiştir.
Olağan bir ev sahibinin bir kral sarayı veya hükümet binası ile aynı korumaya almamasının hiçbir nedeni yoktur.
Solargard şimdi insanların evlerine film uygulaması yapmak için yüksek eğitim almış uluslararası çapta bir hizmet ağına sahiptir. Solargard'ın emniyet ve yüksek kalite taahhüdü çok iyi bilinmektedir.
Tüm Solargard cam filmleri EN 12600 standardına uygundur ve şirket aynı zamanda Cam ve Sırlama Federasyonu (GGF) üyesidir.

Darbelere Dayanıklılık
Solargard Armorcoat Güvenlik Filmi, darbelere o kadar dayanıklıdır ki uygulandığında, camın maksimum enerji emme kapasitesi tamamen kullanılır ve darbenin gücünün çoğunu emip dağıtır. Film tabakası, cam üzerinde berrak ve olağanüstü dayanıklı bir kalkan oluşturur. 100 libre/psi üzerinde darbe tesirine dayanabilir. İlaveten el silahları vs. İle arka arkaya vurulan darbelere karşı koyar. EN standardı 12600 sınıf A spesifikasyonuna dahildir.
Fiziksel Saldırılar

Solargard Armorcoat, elbombaları, molotof kokteylleri, tuğlalar, kiremitlerle yapılan fiziksel saldırılara ve sopa darbelerine karşı mükemmel olarak dayanıklıdır. Bunların binanıza girebilmesinin tek yolu pencerelerinizdir ve içeri girmeleriyle birlikte yangın çıkararak saniyeler içinde paniğe yol açarlar. Armorcoat ürünleri 100 libre/psi üzerinde darbe tesirine dayanabilir. Armorcoat bu noktada da ihtiyacınız olan gerekli korumayı sağlar ve zarara fırsat vermeden mevcut camın üzerinde durdurur.

Yangına Dayanıklılık
6 mm kalınlığında 1 m2lik cam panel düşük sıcaklıktaki bir fırında sadece 90 saniye dayanabiliyorken, Armorcoat Güvenlik Filmi ile kaplandığında 4800C sıcaklıkta bile 30 dakika süreyle dayanıklılığını korumaktadır. İngiltere Borehanwood'da F.I.R.T.O. tarafından yapılan testlerde BS 476'ya göre filmin tutşması zor, alev yayılması '0', alev sıçraması yok (NIL) olarak nitelendirilerek bina yapım yönetmeliğine uygun ilan edilmiştir. Yangın durumunda film zehirli duman çıkarmaz, çatlama ve parçalanmalarda bile dumanın geçişini önler.
 
Balistik
Armorcoat balistik cam filmleri standart kurşun geçirmez camlara oranla çok daha ince kalınlıklarda yüksek koruma sağlamasının yanında içeriden de dışarıdaki saldırgana karşılık verebilme olanağı sağlar. Hiçbir kurşun geçirmez cam bu özelliğe sahip değildir.
 
Saydamlık
Büyük alışveriş merkezleri ve otellerin prestijli müşterileri camlarda belli olmayan bir koruma beklerler. Belirli bir koruma rahatsızlık yaratacaktır. SSAF tarafından üretilen cam filmleri uygulama sonrası dışarıdan ya da içeriden belli olmayacak şekilde camla bütünleşmektedir.
 
Ultraviyole Işınlar
Solargard cam filmleri, filmin gövdesinin derinliğinde ve ayrıca yapışkan tabakada yer alan UV ışın emicilerle, UV ışınların zararlı etkilerinden korunmuştur. Diğer bazı üreticiler UV ışın emicilerini filmin gövdesinde kullanamamakta ve kullansalar dahi bu emiciler yalnızca yapışkan kaplama kısmına uygulanabilmektedir. Testler, bu uygulamanın, geçerli korunma süresinin azalması açısından önemli bir faktör olduğunu göstermiştir. SSAF gövde boyama teknolojisi alanında uluslararası çapta patent sahibidir. Diğer üreticiler, çizilmesi mümkün olan ve uv ışınların zararlı etkilerinden korunmasız bir kaplama yöntemi uygulamaktadır.
İzolasyon
Kış aylarında camlardan kaynaklanan ısı kaybı ev sakinlerinin rahatını kaçırabilir ve fatura tutarlarının yükselmesine neden olabilir. Camın iç kısmına uygulanan düşük emisyonlu izolasyon filmleri ısı kaybının %34 oranında azaltır. Gerçekten, Solargard Low E tipi izolasyon filmleri tek camlı pencerelerin, ısı kaybı önleme açısından çift camlı pencerelerle aynı fonksiyonlara sahip olmasını sağlar.
Dış Görünüm
Renkli, yarı yansıtıcı veya tam yansıtıcı filmler, dış cephe giydirme işlemini ortadan kaldırarak, eski yapılara minimum maliyetlerle yeni bir görünüm kazandırır. Mevcut camların iç kısmına uygulanan opak veya gün ışığını yansıtan filmler, ışığı geçirmekle birlikte, dısarıdan içerisinin görünmesini engeller.
Garantisi
Solargard 'ın eğitimli personeli tarafından doğru bir şekilde uygulanan cam filmlerimiz, dahili olarak kullanılan ürünler için 5-10 yıl ve harici olarak kullanılan ürünler için 2-10 yıl süre ile soyulma, çatlama, metal özelliğini kaybetme, paslanma ve kaplamasının bozulmasına karşı garanti kapsamındadır. Solargard tarafından yapılan her uygulama şirketin eğitilmiş personeli tarafından denetlenir ve müşteriye bu konuda bir belge verilir.